به فروشگاه هایپرکالا خوش آمدید . امروز جمعه 11 آذر 1401

اپل آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس را با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و حالت سینمایی ۴ K / ۳۰ معرفی کرد

تصویر مطلب اپل آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس را با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و حالت سینمایی ۴ K / ۳۰ معرفی کرد

اپل در کنار آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس جدید خود، مدل های رده بالای آیفون خود یعنی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را روانه بازار کرد. اپل علاوه بر قطعات داخلی قوی تر، فن آوری بهبود یافته نمایشگر و چینش جدید دوربین جلو به شکل کپسول، قابلیت های تصویربرداری مدل های پرچم دار آیفون را نیز بهبود داده است.آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس هم مانند همتایان غیر پرو خود به ترتیب از نمایشگرهای ۶.۱ و ۶.۷ استفاده می کنند، با این حال، این نمایشگرهای همیشه روشن جدید دارای یک بریدگی کپسولی شکل جدید برای دوربین جلو هستند که اپل آن را جزیره دینامیک (Dynamic Island)می نامد که در کنار سیستم عامل برای پنهان کردن هرچه بیشتر بریدگی کار می کند. این صفحه نمایش دارای روشنایی معمولی ۱۶۰۰ نیت و حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت است.اپل همچنین ماژول های دوربین هر دو مدل را نوسازی کرده و یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی جدید به دوربین اصلی اضافه کرده که ۶۵ درصد بزرگ تر از سنسور داخل ماژول های آیفون ۱۳ پرو است. این دوربین از آنچه اپل آن را طراحی Quad Pixel می نامد، استفاده می کند که در هنگام فیلم برداری با Apple ProRAW به ثبت تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی منجر می شود، اما در هنگام فیلم برداری با Apple ProRAW به ثبت تصاویر ۴۸ مگاپیکسلی می پردازد. دوربین اصلی دارای فاصله کانونی ۲۴ میلی متری (فول فریم)با F۱. ۷۸ دیافراگم است. این ماژول دوربین برای حالت زوم دیجیتال ۲X  نیز استفاده می شود که از یک بخش ۱۲ MP سنسور ۴۸ MP استفاده می کند. همچنین یک ماژول ۱۳ میلی متری فوق عریض ۰.۵ x با F۲. ۲ دیافراگم و یک ماژول تله فوتوی ۷۷ میلی متری را داراست.

طول کانونی پیکسل   اندازه سنسورf/numberCrop factor
24mm equiv.48MPType 1/1.28 (9.8x7.3mm)F1.78~3.5x
13mm equiv12MPType 1/2.55 (5.6x4.2mm)F2.2~6.2x
77mm equiv12MPType 1/3.5 (4x3mm)F2.8~8.7x

هر یک از ماژول های دوربین می توانند عکس های فشرده نشده Apple ProRAW از جمله دوربین اصلی را با رزولوشن کامل ۴۸ MP ثبت کنند. آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس نیز از موتور فوتونیک اپل استفاده می کنند که به گفته اپل کیفیت تصویر تمام ماژول های دوربین از جمله دوربین جلوی ۱۲ مگاپیکسلی با فوکوس خودکار را بهبود می بخشد.
اپل برای فیلمبرداری نیز حالت سینمایی را به ۴ K / ۳۰ p (HDR)ارتقا داده است و امکان کاهش آن به ۲۴ فریم بر ثانیه وجود دارد و در نهایت به حالت سینمایی قابلیتی را می دهد که بیش ترین ارتباط را با کاره ای سینمایی سنتی دارید. آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس همچنین دارای تثبیت کننده دیجیتال حالت اکشن (۲.۸ K / ۶۰ p) برای تثبیت کننده تصویر ویدئویی بهبودیافته هستند که از کراپ دیجیتال برای در نظر گرفتن حرکت استفاده می کند. دالبی ویژن HDR ۴ K / ۶۰ در تمام ماژول های دوربین عقب و همچنین ProRes ۴ K / ۳۰ p استاندارد است (اگرچه مدل های ۱۲۸ گیگابایتی هنوز به ProRes ۱۰۸۰ / ۳۰ p محدود هستند).