به فروشگاه هایپرکالا خوش آمدید . امروز جمعه 11 آذر 1401

آیفون 14 پرو

تصویر مطلب آیفون 14 پرو

طراحی

اپل برای برخی از مدل های آیفون ۱۴ از ناچ استفاده می کند و شایعات حاکی از آن است که این مدل های پرو هستند که طراحی بدون ناچ به روز شده را دریافت خواهند کرد.

 

به جای ناچ، اپل به سراغ مجموعه ای کوچک تر از بریدگی روی نمایشگر خواهد رفت. در اصل شایعات می گفتند که اپل یک بریدگی حفره دار دایره ای شکل را برای جای دادن دوربین جلو معرفی خواهد کرد، اما اطلاعات بعدی نشان می دهد که حتی یک بریدگی هم وجود نخواهد داشت و اپل در حال اضافه کردن دو بریدگی است.


 یک بریدگی دایره ای شکل احتمالا دوربین جلو و یک بریدگی قرصی شکل دیگر شامل سخت افزار Face ID و احتمالا اجزای دیگر خواهد بود. اگرچه این ها دو برش مجزا هستند، اما اپل قصد دارد آن ها را با استفاده از نرم افزار ترکیب کند، بنابراین در واقع شبیه به یک برش قرصی شکل بزرگ تر خواهد بود.

 

اپل قصد دارد فضای بین بریدگی ها را سیاه کند تا در زمان استفاده از آیفون، آن ها را از یکدیگر غیرقابل تشخیص کند. گفته می شود که اپل از فضای بین برش ها برای میکروفون و چراغ های نشانگر دوربین استفاده می کند، اما در غیر این صورت فضا سیاه خواهد بود و برش ها به صورت یک برش ظاهر خواهند شد.


اپل قصد دارد چراغ های نشانگر را "بسیار روشن تر از بقیه صفحه نمایش" کند و آن ها حتی زمانی که بیرون آفتابی است و صفحه نمایش در حداکثر روشنایی قرار دارد، قابل مشاهده خواهند بود. ظاهر کلی بسیار شبیه به چراغ نشانگر سبز خواهد بود که در زمان فعال شدن وب کم در مک نمایش داده می شود.

طبق شایعات گفته شده رنگ بندی های اپل شامل بنفش تیره و آبی تیره خواهد بود .

از نظر طراحی، مدل های آیفون ۱۴ شباهت زیادی به مدل های آیفون ۱۳ خواهند داشت، اما با یک استثنا قابل توجه، خبری از آیفون ۱۴ مینی نخواهد بود. در عوض، اپل در حال ساخت دو آیفون ۶.۱ اینچی (آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو)به همراه دو آیفون ۶.۷ اینچی (آیفون ۱۴ پلاس و آیفون ۱۴ پرو مکس)است.

در مدل های پرو، ناچ جای خود را به حفره و بریدگی قرصی شکل برای دوربین و تجهیزات Face ID خواهد داد. طراحی حفره و قرص تفاوت چندانی با ناچ ندارد، اما کمی فضا را آزاد می کند و باعث می شود دوربین های جلو کم تر مزاحم شوند. مدل های استاندارد آیفون ۱۴ همچنان ناچ خواهند داشت. زمانی که آیفون واقعا عرضه شود، این دو بریدگی با هم ترکیب خواهند شد.


ما می دانیم که تغییرات جزئی در اندازه دستگاه ها وجود دارد، اما وقتی یک واحد ساختگی را شخصا با ترکیب آیفون ۱۳ مقایسه می کنیم، تشخیص آن دشوار است. تغییرات کوچکی در اندازه صفحه نمایش مدل های پرو آیفون ۱۴ وجود دارد، اما در استفاده روزمره، متوجه آن نخواهید شد.


برآمدگی های دوربین در مدل های پرو کمی ضخیم تر و عریض تر خواهند بود تا دوربین ۴۸ مگاپیکسلی که اپل اضافه می کند را در خود جای دهند. مدل های استاندارد آیفون ۱۴ شاهد تغییرات طراحی زیادی نخواهند بود. تصویر کناری آیفون ۱۴ پرو مکس در کنار آیفون ۱۳ پرو مکس، افزایش اندازه برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس را نشان می دهد. ارتفاع جایگاه دوربین عقب به طور قابل توجهی بزرگ تر است.


طرح هایی که در ماه فوریه نمایش داده شد ، اطلاعات بیشتری در مورد ابعاد خاص و بریدگی جایگزین ناچ ارائه می دهد و تصاویر دیگری که در ماه مارس منتشر شد، طراحی ضخیم تر و برآمدگی دوربین برجسته تر را برای مدل های پرو نشان می دهد.

براساس این طرح شماتیک، عرض آیفون ۱۴ پرو مکس ۷۷.۵۸ میلی متر خواهد بود که تقریبا مشابه عرض ۱۳ پرو مکس ۷۸.۱ میلی متر است. این گوشی ۱۶۰.۷ میلی متر ارتفاع خواهد داشت که برابر با ۱۳ پرو مکس است و انتظار می رود ضخامت آن ۷.۸۵ میلی متر باشد که تنها کمی ضخیم تر از آیفون ۱۳ پرو مکس با ۷.۶۵ میلی متر است.

 

برآمدگی دوربین ۴.۱۷ میلی متر خواهد بود که از ۳.۶۰ میلی متر در آیفون ۱۳ پرو مکس بیشتر است. همچنین انتظار می رود اندازه برآمدگی دوربین در هر جهت حدود ۵ درصد افزایش یابد و از عرض فعلی ۳۵.۰۱ میلی متر به ۳۶.۷۳ میلی متر و ارتفاع ۳۶.۲۴ میلی متر به ۳۸.۲۱ میلی متر برسد. برآمدگی بزرگ تر دوربین، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی را در خود جای خواهد داد که اپل قصد دارد آن را به دستگاه اضافه کند.

در مورد آیفون ۱۴ پرو، انتظار می رود عرض آن ۷۱.۴۵ میلی متر و ارتفاع آن ۱۴۷.۴۶ میلی متر باشد که مشابه آیفون ۱۳ پرو است. انتظار می رود ضخامت آن ۷.۸۵ میلی متر و برآمدگی دوربین برجسته تر باشد.


صفحه نمایش Promotion

دو مدل آیفون ۱۴ پرو همچنان از فن آوری نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ProMotion پشتیبانی خواهند کرد و شایعات حاکی از آن است که ProMotion احتمالا همچنان یک ویژگی محدود به مدل های گران تر آیفون خواهد بود. اگرچه برخی شایعات از اضافه شدن نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز به تمامی مدل های آیفون ۱۴ خبر داده اند، اما راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش معتقد است که این اتفاق به دلیل مشکلات مربوط به دسترسی به نمایشگر رخ نخواهد داد.